Pomysł na Fundację Horse Sport napisała proza życia: szukanie dobrego trenera z doświadczeniem popartym wynikami w sporcie, rzetelnej i fachowej wiedzy, chęć podpatrzenia najlepszych i skonfrontowania z nimi swoich umiejętności - generalnie scenariusz, który prawdopodobnie przerabia większość osób, mających ambicje na osiągnięcie czegoś w sporcie.

Pomysł musiał jednak poczekać na odpowiedni moment aby ujrzeć światło dzienne. Przez ostatnie 10 lat pracowałam w dużych międzynarodowych korporacjach na dość odpowiedzialnych i eksponowanych stanowiskach. Przyszedł taki dzień, w którym postanowiłam zrezygnować z „wyścigu szczurów” i spróbować robić to, co kocham, bo ktoś mądry mi powiedział, że jak się lubi to, co się kocha, to się nie pracuje. A przecież fajnie jest nie pracować, prawda? I tak oto postanowiłam zrealizować swój pomysł, inwestując prywatne pieniądze i swój czas. Mam nadzieję, że w dłuższej perspektywie czasu uda mi się go również przekuć na sposób na życie.

Fundacja Horse Sport powstała przede wszystkim z myślą o popularyzacji jeździectwa w Polsce i podnoszenia kwalifikacji polskich zawodników i kadry szkoleniowej. W sumie postawiliśmy sobie 7 celów, które staramy się konsekwentnie realizować.

Nasz działalność wpisuje się i wspiera strategię Polskiego Związku Jeździeckiego oraz Polskiego Związku Hodowców Koni w zakresie rozwoju narodowego przemysłu konnego, rozumianego jako trans-sektorowa dziedzina gospodarki obejmująca hodowlę i trening koni oraz wszelkiego rodzaju produkcję i usługi związane z użytkowaniem koni, głównie wierzchowych.

Nasza inicjatywa jest z założenia niekomercyjna, a całkowity dochód z działalności przeznaczany jest na realizacje celów statutowych.

Agnieszka Kopka
założycielka Fundacji Horse Sport

Projekty fundacji Horse Sport


Statut fundacji

Postanowienia ogólne

§ 1

  1. Fundacja pod nazwą Horse Sport, zwana dalej Fundacją, ustanowiona przez: Agnieszkę Kopka zwanej dalej fundatorem, aktem notarialnym sporządzonym przez notariusza ...